Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Input:

Prodej zboží do třetí země

12.2.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2018.0102.12 Prodej zboží do třetí země

Ing. Dana Langerová

Informácie platné podľa legislatívy v ČR!

Jak správně z hlediska DPH zohlednit v české legislativě fakturaci nákupu a prodeje zboží, které jde z EU od naší sesterské společnosti přímo do třetí země? Fyzicky tedy neprojde přes ČR, pouze fakturačně, jelikož se jedná o našeho zákazníka.

Ani nákup zboží v jiném členském státě, ani jeho následný prodej z jiného členského státu do třetí země není ve smyslu ustanovení § 2 ZDPH předmětem daně v tuzemsku. V tuzemském přiznání k DPH vykáže plátce pouze prodej zboží. Jelikož místem plnění při dodání zboží „s přepravou” je dle ustanovení § 7 odst. 2 ZDPH místo, kde se zboží nachází v době, kdy odeslání nebo přeprava zboží začíná, jedná se o uskutečnění plnění s místem plnění mimo tuzemsko (v jiném členském státě), kdy hodnota tohoto plnění se vykazuje v řádku 26 přiznání k DPH.