Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Do not fill this:

Ukážka obsahu:

Účtovanie platby platobnou kartou

Archív 3.10.2008, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Otázka 8: Zaujímalo by nás, ako treba správne zaúčtovať platbu platobnou kartou. Môžeme to zaúčtovať rovno z výpisu banky, napr. nákup spotrebného materiálu 50xx/221 a kde uchovávať doklady, ktoré dostaneme v obchode? Doposiaľ sme tieto doklady účtovali cez pokladňu.

ODPOVEĎ: V prípade realizácie nákupov prostredníctvom platobných kariet sa v praxi pri účtovaní o daných nákupoch postupuje nasledovne:

  1. overenie preukaznosti vynaložených nákladov ako výdavkov súvisiacich so zdaniteľným príjmom v zmysle § 19 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov v znení neskorších predpisov. t. j. musí byť k dispozícii doklad, ktorý hodnoverným spôsobom preukazuje opodstatnenosť vynaložených nákladov. Väčšinou ide o bločky z ERP, ktoré sa v praxi prikladajú k bankovým výpisom ako podklad k úhrade výdavku.




Prístup k tomuto dokumentu majú len predplatitelia modulov:
UAD profi | UAD profi plus | UAD profi plus & MUP

 

Máte dostupný modul:
%usermoduletitle

Výhody UAD profi:
  • UAD profi = 30 - 40 nových garantovaných článkov každý mesiac.

  • Viac než 500 právnych predpisov.

  • Garancia aktuálnosti a správnosti.

  • Bezplatný odpovedný servis.

  • Cena najväčšej online knižnice pre dane, účtovníctvo, mzdy a personalistiku už od 30,5 EUR mesačne.

Získajte viac informácií o moduloch UAD profi

Potrebujete poradiť s výberom modulu?