Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Do not fill this:

Ukážka obsahu:

Odpočet daňovej straty

Pri článkoch označených týmto symbolom viac negarantujeme aktuálnosť a správnosť informácií, nakoľko nie sú aktulizované na základe posledných legislatívnych zmien.Ak hľadáte zaručené odpovede na svoje otázky, odporúčame Vám stať sa predplatiteľom online knižnice www.uad.sk. 19.3.2011, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Otázka č. 7: Prosím  o odpoveď ohľadom odpočítania straty. Firma počas posledných  7 rokov vykazovala stratu vo výške cca 33 tis. eur a v roku 2010 prvý krát vykazuje zisk  vo výške  8 tis.  eur. Ako má odpočítavať a zaúčtovať stratu?

Vychádzajúc zo súčasného znenia § 30 ods.1 zákona č.595/2003 Z.z. o dani z príjmov v z.n.p. (ďalej iba „zákon o dani z príjmov“) platí, že od základu dane možno odpočítať daňovú stratu počas najviac siedmych bezprostredne po sebe nasledujúcich zdaňovacích období, a to počnúc zdaňovacím obdobím bezprostredne nasledujúcim po zdaňovacom období, za ktoré bola táto daňová strata vykázaná. To znamená, že je umožnené od základu dane odpočítavať každú daňovú stratu, najviac však počas bezprostredne nasledujúcich siedmych rokov. Tiež je potrebné uviesť, že daňovník môže odpočítavať daňovú stratu rovnomerne aj nerovnomerne, v závislosti od výšky vykázaného základu dane.

Prístup k tomuto dokumentu majú len predplatitelia modulov:
UAD profi | UAD profi plus | UAD profi plus & MUP

 

Máte dostupný modul:
%usermoduletitle

Výhody UAD profi:
  • UAD profi = 30 - 40 nových garantovaných článkov každý mesiac.

  • Viac než 500 právnych predpisov.

  • Garancia aktuálnosti a správnosti.

  • Bezplatný odpovedný servis.

  • Cena najväčšej online knižnice pre dane, účtovníctvo, mzdy a personalistiku už od 30,5 EUR mesačne.

Získajte viac informácií o moduloch UAD profi

Potrebujete poradiť s výberom modulu?