Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Input:

1 % z ceny vozu odkoupeného po operativním leasingu

12.6.2019, , Zdroj: Verlag Dashöfer

1 % z ceny vozu odkoupeného po operativním leasingu

Jaroslava Pfeilerová

Informácie platné podľa legislatívy v ČR!


Naše firma měla vozidlo v operativním leasingu. Nyní jsme vozidlo od pronajímatele odkoupili. K tomuto odkupu jsme nebyli ve smlouvě nijak zavázáni.

Toto vozidlo používá zaměstnanec i pro soukromé účely. Do jeho mzdy se započítává 1 % ze vstupní ceny u pronajímatele. Můžeme nyní využít pro vyčíslení 1 % z ceny vozu naší vstupní cenu (nižší), nebo stále musíme používat tu původní (vstupní cenu u pronajímatele)?

Odpověď

Z ustanovení § 6 odst. 6 ZDP vyplývá: jde-li o vozidlo najaté nebo pořízené na finanční leasing, vychází se ze vstupní ceny vozidla u původního vlastníka, a to i v případě, že dojde k následné koupi vozidla...”

Z uvedených skutečností vyplývá, že je pro výpočet zdanitelného příjmu zaměstnance vycházet z ceny u původního vlastníka.