Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Input:

Doklad o použití

13.3.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

Doklad o použití

Ing. Daniela Lampová

Informácie platné podľa legislatívy v ČR!


Podnikatel OSVČ použije zboží pro vlastní potřebu. Zboží je účtováno způsobem B v podvojném účetnictví (FAP na účet 504). Pokud chce podnikatel použít zboží pro vlastní potřebu, jak správně zaúčtovat?

Odpověď

Nejjednodušším způsobem zúčtování použití zboží pro vlastní potřebu by bylo vystavit doklad o použití podle § 32 ZDPH se zaúčtováním např. 378 / 604, 343 a hodnotu zboží včetně DPH podle dokladu uhradit do pokladny 211 / 378. Nebo účtovat přímo 491 / 604, 343. DPH je potom nutné odvést, tedy uvést do daňového přiznání na DPH a zúčtovat v příslušném zdaňovacím období.