Neprístupný dokument, nutné prihlásenie
Input:

Prodej osobního automobilu

7.11.2018, , Zdroj: Verlag Dashöfer

2018.2200.6 Prodej osobního automobilu

Ing. Jana Kolářová

Informácie platné podľa legislatívy v ČR!

Prodali jsme osobní automobil, při jehož nákupu byl uplatněn odpočet DPH v plné výši. Společnost jej kupovala nový a vlastnila jej po dobu dvou let. Při prodeji automobilu bylo DPH opět uplatněno na výstupu. Je tímto ohledně DPH vše splněno nebo je třeba ještě nějak krátit původní nárok na odpočet DPH, který jsme u tohoto automobilu uplatnili teprve před dvěma lety – v návaznosti na § 78 ZDPH?

Pokud byl automobil po celou dobu používán v rámci ekonomické činnosti s plným nárokem na odpočet, pak je postup v souladu se zákonem o DPH a úprava odpočtu podle § 78 a násl. ZDPH není nutná. To by bylo namístě v případě, pokud by nárok na odpočet nebyl uplatněn v plné výši.